Świadectwa energetyczne szybko i tanio

Witamy na stronie świadectw energetycznych. Znajdziesz tu wszystkie potrzebne informacje, aby szybko i sprawnie sporządzić świadectwo dla swojego domu.

Dowiedz się więcej o naszej firmie... szczegóły

Świadectwa energetyczne- wiadomości

Sankcje za brak świadectwa dopiero 2014 roku

15 października weszła nowelizacja prawa budowlanego, która nakłada obowiązek sporządzania świadectw charakterystyki energetycznej dla rynku wtórnego nieruchomości. Oznacza to, że przy sprzedaży mieszkania, budynku nabywca otrzyma od sprzedającego świadectwo energetyczne, które będzie mówiło o energochłonności nieruchomości.

W praktyce prawo to będzie martwe, ponieważ znowelizowana ustawa nie przewiduje żadnych sankcji z tytułu braku świadectwa aż do roku 2014. Prawdopodobnie spowodowane jest to małą ilością osób uprawnionych do sporządzania świadectw energetycznych, co w praktyce mogłoby sparaliżować sprzedaż mieszkań na rynku wtórnym.

Miejmy nadzieje, że polski rząd zmieni niekorzystny zapis ustawy i wprowadzi sankcje za brak świadectw energetycznych zanim Komisja Europejska nałoży kary za brak przestrzegania dyrektywy EPBD.

Zamów świadectwo energetyczne

Jeżeli potrzebujesz świadectwo energetyczne dla swojego domu, zadzwoń do nas. Nasz konsultant odpowie na wszystkie Państwa pytania i pomoże szybko i sprawnie załatwić certyfikat energetyczny domu.


+48 502 700 254
Informacje o których należy pamiętać przy zamawianiu świadectw energetycznych
  • 2015-04-23
    Działa Centralny Rejestr Świadectw Energetycznych

    Mimo iż wdrożenie rejestru nie obyło się bez zgrzytów, po miesiącu od jego uruchomienia można stwierdzić, że rejestr działa, ale prace przy nim cały czas trwają.

  • 2014-09-26
    Wkrótce wchodzi w życie nowe Rozporządznie dotyczace świadectw energetycznych

    2 października 2014 roku wchodzi w życie nowe Rozporządzenie Ministra Infrastruktury i Rozwoju w sprawie metodologii obliczania charakterystyki energetycznej budynku i lokalu mieszkalnego lub części budynku stanowiącej samodzielną całość techniczno-użytkową oraz sposobu sporządzania i wzorów świadectw charakterystyki energetycznej.


więcej informacji >>>

Strona główna | O nas | Projekty | Usługi | Kontakt | Współpraca | Polityka prywatności

Copyright © 2009 - 2018 GPmedia