Świadectwa energetyczne
Strona startowa O naszej firmie Świadectwa, które już wykonaliśmy Oferta świadectw energetycznych Kontakt Świadectwa energetyczne
Świadectwa energetyczne tanio i szybko
Witamy na stronie świadectw energetycznych. Znajdziesz tu wszystkie potrzebne informcje, aby szybko i sprawnie sporządzić świadectwo dla swojego domu.

Dowiedz się więcej o naszej firmie... szczegóły

Świadectwa energetyczne - wiadomości

Sankcje za brak świadectwa dopiero 2014 roku

15 października weszła nowelizacja prawa budowlanego, która nakłada obowiązek sporządzania świadectw charakterystyki energetycznej dla rynku wtórnego nieruchomości. Oznacza to, że przy sprzedaży mieszkania, budynku nabywca otrzyma od sprzedającego świadectwo energetyczne, które będzie mówiło o energochłonności nieruchomości.

W praktyce prawo to będzie martwe, ponieważ znowelizowana ustawa nie przewiduje żadnych sankcji z tytułu braku świadectwa aż do roku 2014. Prawdopodobnie spowodowane jest to małą ilością osób uprawnionych do sporządzania świadectw energetycznych, co w praktyce mogłoby sparaliżować sprzedaż mieszkań na rynku wtórnym.

Miejmy nadzieje, że polski rząd zmieni niekorzystny zapis ustawy i wprowadzi sankcje za brak świadectw energetycznych zanim Komisja Europejska nałoży kary za brak przestrzegania dyrektywy EPBD.

Zamów świadectwo energetyczne Zamów świadectwo energetyczne
Jeżeli potrzebujesz świadectwo zadzwoń do nas. Nasz konsultant odpowie na wszystkie Państwa pytania i pomoże szybko i sprawnie załatwić certyfikat energetyczny domu.

+48 502 700 254

 
 
Projektowana charakterystyka energetyczna Informacje na temat projektowanej charakterystyki energetycznej
Informacje na temat świadectw energetycznych Informacje na temat świadectw energetycznych
2011-12-17
Projektowana charakterystyka energetyczna Od 1 stycznia 2009 roku do każdego projektu jest obowiązek przygotowania „charakterystyki energetycznej obiektu budowlanego.
 
2011-12-06
OC dla audytora Z dniem 31 grudnia 2009 r. wszedł w życie przepis nakładający obowiązek zawarcia umowy ubezpieczenia OC na osoby sporządzające świadectwa charakterystyki energetycznej.
 
  więcej wiadomości >>>
 

Główna | O nas | Projekty | Usługi | Informacje | Kontakt
Copyright © 2009 - 2014 GPmedia.